Jesenice

1991

září 2017


Jesenice, Marktdrewitz

Na rodinnou dovolenou jsme se o prázdninách vydali i s mými rodiči a jejich malou vnučkou - naší neteří, na JESENICKOU PŘEHRADU u Chebu. Pamatuji si, že nám počasí přálo, bydleli jsme v chatkách příjemného kempu, mamku pobolívaly zuby. Docela to tam žilo a naší dceři se začala zapalovat lýtka - doslova. K naší nelibosti se seznámila s mladými motorkáři a při výmluvách ji prozradilo "popálené" lýtko od výfuku.

Kromě návštěvy CHEBU byly pro zpestření programu, z navržených variant Mariánské nebo FRANTIŠKOVY LÁZNĚ, zvoleny k návštěvě ty s proslulou, notně osahanou Sochou Františka.

Marktdrewitz

Ovšem zlatým hřebem byl výlet do nedalekého bavorského městečka MARKTDREWITZ, česky Ředvice. Bylo tak úhledné, že nám stromy nebo dokonalá květena kolem obchůdků připadaly umělé. V jedné prodejně potravin nás poprvé uchvátila váha na ovoce a zeleninu s obrázky, co ji dnes známe i u nás. Výhodně jsme pořídili pár solidních hadříků a s dcerou, ve slevě z košíku před obchodem, i botičky, v kterých jsme nějakou dobu "honily vodu". Cestou zpět k autu se dcera svěřila, že nemohla odolat a "přivlastnila si" odtamtud sponu do vlasů. No co už, jinak tam ale bylo hezky...

Marktdrewitz
Marktdrewitz

Při návratu z dovolené domů, jsem si ještě vymínila zastávku v oblíbených KARLOVÝCH VARECH, abych rodině ukázala, kde jsem před lety krátce studovala, ale podařilo se mi zlanařit jen manžela - děti zůstaly raději v autě.